Ψ PROSTA PSYCHOTERAPIA
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA
ZESPÓŁ
ARTYKUŁY
CENNIK 2023
KONTAKT
Leczenie nerwicy
Złość, agresja, przemoc - jak je rozróżnić?
Wystarczająco dobre Boże Narodzenie
DDA i DDDD doświadczenia i skutki
POBIERZ Skutki, czyli w jaki sposób doświadczenia z dzieciństwa są przenoszone w dorosłe życie
POBIERZ Doświadczenia z dzieciństawa w rodzinie dysfunkcyjnej
PERFEKCJONIZM
Interwencja wobec osoby uzależnionej
Jak używać alkoholu?
Alkohol... czy to już problem?
WARSZTATY
OPIS i Regulamin Warsztatów
ODBYŁY SIĘ...
WARSZTATY

WARSZTAT INTERPERSONALNY  

(sobota) w godz. 13.00-18.00

Udział płatny 50 zł

Warsztat poprowadzi 

Jest to  jednorazowe, intensywne doświadczenie interpersonalne, składające się z wielu ćwiczeń w czasie których będziemy zajmować się problematyką relacji interpersonalnych w praktyce. 

Program obejmuje wprowadzenie, ćwiczenia integracyjne umożliwiające budowanie bezpieczeństwa w grupie, ćwiczenia interpersonalne oraz podsumowanie i pożegnanie. Będziemy ćwiczyć różne aspekty bycia w relacjach, omawiać je, ustosunkowywać się do siebie, dzielić się tym, co nas przybliża do drugiej osoby. Będziemy nawiązywać relacje, mówić, co przeżywamy, formułować konstruktywne informacje zwrotne i na ich podstawie wyciągać wnioski, np. co może utrudniać kontakt. Będziemy ćwiczyć się w wyznaczaniu i odczytywaniu granic osobistych, badać ich wpływ na jakość relacji. Ważnym etapem pracy są ćwiczenia ułatwiające wyrażanie potrzeb i uczuć, często uważanych za trudne, np. proszenie o coś, przekonywanie kogoś, że mamy rację, że czegoś chcemy, naukę odmawiania, konstruktywnego złoszczenia się (odróżniania złości od agresji i przemocy), reagowania na krytykę.

Serdecznie zapraszam, Beata Szulik-Bomba


ZAPISY i zgłoszenia: warsztaty@psycho-log.pl

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu kontaktowego, temat warsztatu, krótkie uzasadnienie chęci udziału. Proszę również o deklarację przestrzegania Regulaminu Warsztatów. Ilość miejsc jest ograniczona. 

Opłatę należy wnieść przelewem dopiero po otrzymaniu od nas informacji zwrotnej o przyjęciu na Warsztat i wskazaniu numeru konta do wpłat. Kolejność księgowania wpłat decyduje o kolejności wpisania na listę uczestników. 

W przypadku, gdy osoba zgłosi swoje uczestnictwo, zostanie przyjęta, wniesie opłatę rezerwacyjną, w wyniku której będzie miała zagwarantowane miejsce, ale będzie nieobecna na Warsztacie, wówczas taka opłata nie podlega zwrotowi.

Przyjęcie zgłoszenia zawsze potwierdzamy zwrotną wiadomością e-mail z informacją potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia. Jeśli brakuje wolnych miejsc otrzymacie Państwo informację o zapisie na listę rezerwową. W przypadku braku informacji zwrotnej proszę o kontakt telefoniczny.

Zobacz też: REGULAMIN WARSZTATÓW

Zapraszam i zachęcam do polubienia naszej strony na Facebooku. 

https://www.facebook.com/prostapsychoterapia  

 


 WARSZTAT: Poczucie własnej wartości. Ćwiczenia
(Nie ma ustalonej daty dla tego Warsztatu)

Udział płatny 50 zł   

Warsztat poprowadzi Beata Szulik-Bomba

 Zapisy 

Warsztat to intensywne doświadczenie pobudzające świadomość, wzbudzające samoakceptację oraz inne praktyki składające się na wysokie poczucie własnej wartości. 
Warsztat ma charakter treningu interpersonalnego, składa się z ćwiczeń w parach lub na forum grupy, nie zawiera części teoretycznej.  Po każdym ćwiczeniu następuje  omówienie w kontekscie poczucia wartości. 
 
Warsztat ma trzy główne założenia. Pierwszym jest fakt, że wysokie poczucie własnej wartości jest zdrową postawą ułatwiającą życie. Drugie, że każdy z nas ma większe możliwości niż mu się wydaje. Trzecie, że każdy może dokonać wyboru, czy będzie dążył do zmian, czy ich unikał.  
 
W czasie spotkanie zaplanowana jest półgodzinna przerwa. 
 
Serdecznie zapraszam, Beata Szulik-Bomba
 

 
WARSZTAT SAMOPOZNANIE

 (sobota) w godz. 13.00 - 18.00 

Warsztat poprowadzą: Beata Szulik-Bomba

 Zapisy 

Wykonamy test oparty o  klasyfikację diagnostyczno-statystyczną DSM. TEST jest wygodnym narzędziem umożliwiającym lepsze poznanie siebie i innych w zakresie przeżywanych emocji, nawyków i motywacji. W trakcie Warsztatu będziecie mieli Państwo możliwość praktycznie i teoretycznie poznać siebie poprzez analizę testu i interakcje w grupie. Omawianie poszczególnych typów osobowości będzie uzupełniało się poprzez ćwiczenia grupowe, które pozwolą lepiej zrozumieć różnice i typy osobowościowe. Otrzymacie Państwo również wskazówki do pracy nad poszczególnymi typami osobowości.

Test będzie wyświetlany,  będzie możliwość  wykonania go na podstawie slajdów. Warto zabrać ze sobą  kartki w kratkę (A4) oraz coś do pisania.  

Program Warsztatu:

13.00 - 13.30  Wprowadzenie, krótkie zapoznanie. 

13.30 - 14.30  Wykonanie testu ok. 40 min. Obliczanie wyników wg klucza ok. 20 min ( każdy sam oblicza wyniki). UWAGA! Nie trzeba ujawniać wyniku testu. 

14.30 – 15.30  Omawianie wyników testu oraz poszczególnych typów  osobowości oraz ćwiczenia. Wybór typów do omówienia  (zwykle nie zdążamy omówić wszystkich  typów osobowości)

15.30 – 16.00  Przerwa, która jednocześnie będzie ćwiczeniem.

16.00 - 17.45  Omawianie ćwiczenia i dalsza praca nad poszczególnymi typami osobowości.

17.45 -18.00   Podsumowanie i zakończenie.

 

UWAGA! Pracujemy metodą warsztatową - Uczestnicy mają wpływ na przebieg spotkania, co może wpłynąć na program Warsztatu. 

 


 

Warsztat   "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" 

 (sobota) w godz. 13.00 - 18.00

Warsztat dla osób które chcą przestać się martwić jest jednorazowym 5-godzinnym doświadczeniem pracy w grupie nad utrudniającymi życie zmartwieniami.  W jego trakcie będziemy zarówno dyskutować, jak i ćwiczyć aby na bieżąco zajmować się naszymi zmartwieniami. Inaczej mówiąc poznacie Państwo metody radzenia sobie ze zmartwieniami i problemami,  jak również poznacie funkcję zmartwień w życiu. Zapraszam, Beata Szulik-Bomba