Ψ PROSTA PSYCHOTERAPIA
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNAPSYCHOTERAPIA GRUPOWAWARSZTATYZESPÓŁARTYKUŁY, PORADYCENNIK 2018KONTAKT
TERAPIA PAR
GRUPA ZAAWANSOWANA
Nabór do nowej grupy
Nabór do nowej grupy

Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób, które ukończyły już jakąś formę terapii. Grupa ruszy jak uzbiera się 6 osób zdecydowanych na terapię w proponowanym terminie. 
 
Planowany początek: jesień 2018 r.
Maksymalna ilość uczestników w grupie: 8 osób.
Koniec: każdy kończy terapię w dogodnym dla siebie czasie, po osiągnięciu celów terapeutycznych.
 
 
Spotkania grupy są planowane na czwartki w godzinach 19.00-20.30
Prowadzące: Beata Szulik-Bomba i osoba współprowadząca
Koszt: jedna sesja - 80,00 zł.  
 
Zapisy na konsultacje: beata@psycho-log.pl
lub po nr 504 085 643
  
Konsultacje do grupy to 2-3 spotkania. Pierwsze spotkanie informacyjne jest bezpłatne, drugie i trzecie są płatne po 130 zł. Są to spotkania/sesje konsultacyjno - terapeutyczne przygotowujące do pracy w grupie. 
 
Spotkania grupy będą odbywały się cyklicznie, raz w tygodniu, pracujemy 90 minut. Maksymalna ilość uczestników grupy to 8 osób + jeden lub dwóch prowadzących psychoterapeutów i ewentualnie obserwator (student psychologii lub psychoterapii).
 
Czas trwania tej grupy jest nieograniczony. Nie ma określonej daty końca. Każdy kończy uczestnictwo w grupie indywidualnie, po osiągnięciu celów terapeutycznych lub w momencie, gdy czuje, że to dla niego właściwy moment. Minimalny okres uczestnictwa w czasie którego możliwe jest osiągniecie istotnych zmian to 30 spotkań. Gdyby jednak ktoś chciał zrezygnować wcześniej, zasadą jest, aby po poinformowaniu o tym fakcie grupy, odbyć co najmniej jedną sesję kończącą proces grupowy. Proces kończenia jest ważnym etapem procesu grupowego i warto przeznaczyć na niego nawet kilka sesji.


DLA KOGO JEST TA GRUPA? Grupa dla osób dorosłych, które chcą poprawić swoje samopoczucie, relacje z bliskimii lud ogólnie z ludzmi. Grupa jest polecana dla osób określających siebie jako DDA lub DDD, potrzebujących przepracowania przeszłości, jak również dla osób zainteresowanych wzmacnianiem poczucia własnej wartości, śmiałości oraz dla osób mających zalecenie pracy grupowej od lekarza prowadzącego lub terapeuty indywidualnego.


CELEM terapii jest zmiana zachowania i odczuć w relacjach oraz rozumienie związku między wzorcami relacji a trudnościami.


W czasie terapii grupowej pełniej doświadczamy siebie, co oznacza, że uczymy się obserwować myśli, uczucia, reakcje fizyczne, uczyć się je rozróżniać, rozumieć i normalizować. Możemy badać swoje sposoby reagowania na określone sytuacje, aby w końcu zapanować nad nimi i lepiej sobie radzić. Z czasem nasze odczucia zmieniają się, czujemy się spokojniejsi w grupie. Zaczynamy lepiej rozumieć siebie i innych, umiemy uzyskiwać od nich to czego potrzebujemy, jednocześnie dawać im to czego oni potrzebują. W efekcie uczymy się doskonalić umiejętności bycia relacjach. 
W grupie można pracować na rzecz poukładania własnego życia, budowania motywacji do zmian, poszukiwania sensu życia. Uczestnictwo w grupie ułatwia pracę na rzecz "zdrowej" separacji z rodzicami, aby w konsekwencji móc żyć dorosłym życiem, zachowując z rodzicami relacje na możliwie najlepszym poziomie, choć czasem zdarza się, że oznacza to ograniczenie kontaktów. 


Grupa jest prowadzona w nurcie integracyjnym. Wykorzystujemy głównie podejścia interpersonalne, psychodynamiczne i egzystencjalne.


Ze względu na specyfikę pracy grupy terapeutycznej prosimy, aby na udział decydowały się osoby, które są zdecydowane uczestniczyć w grupie nie opuszczając sesji bez bardzo ważnych powodów i przychodząc punktualnie.

 
Zapraszam zainteresowane osoby, Beata Szulik-Bomba
 


PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNAPSYCHOTERAPIA GRUPOWAWARSZTATYZESPÓŁARTYKUŁY, PORADYCENNIK 2018KONTAKT