Ψ PROSTA PSYCHOTERAPIA
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA
ZESPÓŁ
ARTYKUŁY
CENNIK 2023
KONTAKT
TERAPIA PAR
GRUPA WTOREK
GRUPA ŚRODA
GRUPA CZWARTEK - zaawansowana
ZASADY TERAPII GRUPOWEJ
GRUPA CZWARTEK - zaawansowana

DLA KOGO JEST TA GRUPA? Grupa dla osób zaawansowanych, czyli dla takich, które rozpoznają już lepiej emocje swoje i innych, które chcą rozwijać się w zakresie relacji interpersonalnych, czyli przykładowo chcą ćwiczyć stawianie granic, wyrażanie potrzeb, swobodne wypowiadanie się na forum grupy itp.

 

Planowany start grupy to jesień 2023 roku, jednak nie wcześniej niż zbierze się co najmniej 6 osób chętnych do wzięcia w niej udziału.

Kontakt: beata@piv.pl; lub sms pod numer 504 085 643

Grupa będzie pracowała w nowej lokalizacji przy ul. Chłodnej 11 w Warszawie (7-10 minut pieszo od gabinetu na ul. Prostej).

Cena: 1 sesja - 150 zł. Preferujemy płatność z góry za wszystkie sesje w miesiącu.

Uwaga! W przypadku grupy płatne są wszystkie sesje w miesiącu, bez względu, czy jest się obecnym, czy nie.

 

GRUPA PÓŁOTWARTA, co oznacza, że osoby przychodzą do grupy i po osiągnięciu celów terapeutycznych odchodzą. 

Minimalny okres uczestnictwa w grupie to 35 spotkań.

Będziemy spotykać się cyklicznie - raz w tygodniu  pracować 90 minut. Maksymalna ilość uczestników grupy to 8 osób + dwie osoby prowadzące i ewentualnie osoba obserwująca, studjująca psychologię lub psychoterapiię.

Osoby prowadzące: Beata Szulik-Bomba

Osoba współprowadząca: 

 

Czas trwania tej grupy jest nieograniczony, co oznacza, że nie ma określonej daty końca. Każdy kończy uczestnictwo w grupie indywidualnie, po osiągnięciu celów terapeutycznych lub gdy czuje, że to dla niego właściwy moment.  Wychodzenie z grupy i kończenie terapii jest ważnym etapem procesu terapeutycznego, którego nie powinno się pomijać. Umiejętność dobrego kończenia, żegnania się jest dla wielu osób trudnym, wymagającym procesem i warto przeznaczyć na niego odpowiednią ilość sesji.

Zasadą jest odbycie, co najmniej jednej sesji kończącej od poinformowania grupy o decyzji odejscia. Jest to czas na domykanie wątków i na pożegnanie. 
CELEM terapii jest zmiana zachowania i odczuć w relacjach oraz rozumienie związku między wzorcami relacji a  trudnościami. 


W czasie terapii grupowej pełniej doświadczamy siebie, co oznacza, że uczymy się obserwować swoje potrzeby, zachowania, myśli, reakcje fizyczne, uczymy się rozróżniać, rozumieć i normalizować emocje. Możemy badać swoje sposoby reagowania na określone sytuacje, aby w końcu zapanować nad nimi, zrozumieć i lepiej sobie radzić. Z czasem nasze odczucia zmieniają się, czujemy się bezpieczniej w grupie. Zaczynamy lepiej rozumieć siebie i innych, umiemy uzyskiwać od nich to, czego potrzebujemy, jednocześnie w miarę umiejętności i chęci dawać innym to, czego oni potrzebują. W efekcie uczymy się doskonalić umiejętności bycia w relacjach. 
W grupie można pracować na rzecz poukładania własnego życia, budowania motywacji do zmian, poszukiwania sensu życia. Uczestnictwo w grupie ułatwia pracę na rzecz "zdrowej" separacji z rodzicami, aby w konsekwencji móc żyć dorosłym życiem, zachowując z rodzicami relacje na możliwie najlepszym poziomie, choć czasem zdarza się, że oznacza to ograniczenie kontaktów. Grupa jest polecana dla osób określających siebie jako DDA lub DDD, potrzebujących przepracowania przeszłości, jak również dla osób zainteresowanych wzmacnianiem poczucia własnej wartości, śmiałości oraz dla osób mających zalecenie pracy grupowej od lekarza prowadzącego lub terapeuty indywidualnego. 


Grupa jest prowadzona w nurcie interpersonalnym, egzystencjalnym i psychodynamicznym.


Ze względu na specyfikę pracy grupy terapeutycznej proszę, aby na udział decydowały się osoby, które są zdecydowane uczestniczyć w grupie nie opuszczając sesji bez bardzo ważnych powodów i przychodząc punktualnie.