ZASADY PSYCHOTERAPII
1. POUFNOŚĆ. Wszystkie wypowiedzi uczestników psychoterapii są trzymane w tajemnicy. Jest to istotny element każdego procesu psychoterapii. Dochowania tajemnicy wymaga się od wszystkich członków grupy. Członkowie grupy muszą zachować poufność w celu stworzenia bezpiecznych warunków do pracy terapeutycznej i rozwoju zaufania w grupie. WAŻNE: Jeśli jednak chcesz nawiązać do własnej terapii grupowej, powinieneś mówić tylko o swoim własnym doświadczeniu, a nie o doświadczeniu pozostałych uczestników. Nigdy nie wymieniaj imion lub nazwisk innych członków grupy, ani nie mów nic, co mogłoby umożliwić ich identyfikację. Terapeuci grupowi są również zobowiązani do zachowania tajemnicy, z wyjątkiem jedynej sytuacji, gdy istnieje bezpośrednie ryzyko wyrządzenia krzywdy członkowi grupy lub innej osobie.
2. OBECNOŚĆ. Ze względu na specyfikę pracy grupy terapeutycznej prosimy, aby na udział w grupie decydowały się osoby, które są zdecydowane uczestniczyć w grupie przez cały okres jej trwania, nie opuszczając sesji bez bardzo ważnych powodów i przychodząc punktualnie. Uczestnik może zostać wykluczony z pracy grupy po trzech kolejnych nieobecnościach. W takim przypadku prowadzący podejmują decyzję rozpatrując zaistniałe okoliczności.
3. UCZESTNICTWO Z NIEZAKŁÓCONĄ ŚWIADOMOŚCIĄ. W grupie nie można uczestniczyć pod wpływem substancji zmieniających świadomość. Jeśli ktoś przyjmuje leki, które wpływają na świadomość powinien poinformować o tym fakcie terapeutów, również w przypadku, gdy leki przepisał lekarz psychiatra lub inny specjalista.
4. PŁATNOŚĆ ZA WSZYSTKIE SESJE (RÓWNIEŻ OPUSZCZONE). Jeśli z jakiś powodów ktoś będzie nieobecny zobligowany jest zapłacić za opuszczoną sesję. Gdy ktoś będzie rezygnował z uczestnictwa w grupie, zasadą jest udział w jednej sesji grupowej od ogłoszenie takiej decyzji na grupie, aby omówić z innymi uczestnikami powody swojego odejścia, zrozumieć trudności i pożegnać się. Po tej sesji, uczestnik terapii nie ponosi już żadnych kosztów związanych z terapią.
 |